środa, 24 września 2014

The Voice of Poland V - drużyna Edyty Górniak


Edyta Górniak ponownie została mentorem w piątej edycji programu The Voice Of Poland.
Wokalistka wraz z Justyną Steczkowską, Markiem Piekarczykiem, Tomsonem i Baronem będą szukać Najlepszego głosu w Polsce. Jako pierwszy o powrocie Edyty Górniak do programu doniósł serwis Agnieszki Jastrzębskiej. Pikanterii tej edycji dodały plotki dotyczące rzekomego konfliktu Edyty Górniak z Justyną Steczkowską oraz o rzekomym romansie pomiędzy wokalistką a Baronem (Afromental). Nagrodę główną w programie stanowi propozycja kontraktu z Universal Music Polska.

Emisja TV: każda sobota, godz. 20:05 - TVP 2,
Internet: za pośrednictwem TVP.PL, również w jakości HD.

Oglądalność:
6 wrzesień 2014 - 1,21 mln widzów, 1,48 mln widzów,
13 wrzesień 2014 - 1,48 mln widzów, 1,83 mln widzów,
20 wrzesień 2014 - 1,49 mln widzów, 2,06 mln widzów,
27 wrzesień 2014 - 1,74 mln widzów, 2,35 mln widzów,
04 październik 2014 - brak danych
11 październik 2014 - 1,66 mln widzów
18 październik 2014 - 2.19 mln widzów
25 październik 2014 - 2.19 mln widzów
01 listopad 2014 - brak emisji
08 listopad 2014 - brak danych
15 listopad 2014 - brak danych
22 listopad 2014 - ?


(ODCINEK LIVE- ODCINEK NR 1): 
W pierwszym odcinku live z programem pożegnała się Sandra Rusin. Edyta Górniak wraz z finałową czwórką uczestników wykonała utwór No More Drama (z repertuaru Mary J. Blige).

1. Sandra Rusin - Because of you (zobacz występ)
2. Iza Kozacka - Ain't Nobody (zobacz występ)
3. Jerzy Grzechnik - Forever Young (zobacz występ)
4. Przemek Radziszewski - Umbrella (zobacz występ)

Edyta Górniak&The Voice of Poland V - No More Drama


(ETAP III - NOKAUT): 


Po ostatecznych starciach do odcinków LIVE programu The Voice of Poland V w drużynie Edyty Górniak przechodzą:
1. Sandra Rusin (zobacz występ)
2. Iga Kozacka (zobacz występ)

Edyta Górniak zdecydowała, że bezwarunkowo do dalszej części programu przejdą:
3. Jerzy Grzechnik 4. Przemek Radziszewski

(ETAP II - BITWY):  

BITWA VI - ostatnia, szósta bitwa w klasie Edyty Górniak rozegrała się pomiędzy trzema
wokalistami: Anitą Korzenicką, Asią Kwaśnik oraz Igą Kozacką. Dziewczyny zaśpiewały utwór Katy Perry "E.T.". Do kolejnego etapu przeszła Iga Kozacka.
ZOBACZ BITWĘ!






BITWA V
- piąta bitwa w drużynie Edyty Górniak rozegrała magiczna piosenka "Zaopiekuj się mną" zespołu Rezerwat. Utwór wykonali: Krzysztof Rymszewicz i Ewelina Pobłocka. Decyzją mentorki bitwę zwyciężyła Ewelina Pobłocka.
ZOBACZ BITWĘ!







KRADZIEŻ DO DRUŻYNY EDYTY
- Jurorka Voice of Poland dokonała kradzieży po przegranej bitwie Przemka Radziszewskiego. ZOBACZ BITWĘ!
Zobacz występ Przemka Radziszewskiego podczas Przesłuchań w ciemno.
Zobacz Facebook Przemka Radziszewskiego.






BITWA IV
- czwarta bitwa w klasie Edyty Górniak rozegrała się pomiędzy SARSĄ a Jerzym Grzechnikiem. Wokaliści romantycznie wykonali balladę "Beneath Your Beatiful" Emeli Sande. Edyta Górniak wybrała do dalszego etapu Jurka Grzechnika, Sarsa natomiast została skradziona do innej drużyny.
ZOBACZ BITWĘ!

BITWA III - trzecia bitwa odegrała się pomiędzy wokalistami: Wojciechem Schmach i Paweł Barów. Uczestnicy zaśpiewali piosenkę zespołu Bracia "Wierzę w lepszy świat". Mimo licznych pomyłek Wojciecha Schmach, Edyta Górniak postanowiła dać mu kredyt zaufania i wybrała go zwycięzcą tej bitwy.
ZOBACZ BITWĘ!

KRADZIEŻ DO DRUŻYNY EDYTY - Jurorka Voice of Poland dokonała kradzieży po przegranej bitwie Isabelle Mienandi. Uczestniczka do tej pory była w drużynie Justyny Steczkowskiej. Teraz wzmocni klasę Edyty Górniak.
ZOBACZ BITWĘ!
Zobacz występ Isabelle podczas Przesłuchań w ciemno.
Zobacz Facebook Isabelle Mienandi.
BITWA II - druga bitwa została rozegrana pomiędzy dwiema wspaniałymi wokalistkami: Martą Fedyniszyn a Sandrą Rusin. Dziewczyny zaśpiewały utwór legendarnego Bajmu "Dziesięć przykazań" z płyty "Ballady". Marta wprowadziła słuchaczy swoim głosem w melancholijny świat dźwięków, natomiast to Sandra Rusin pokazała więcej umiejętności w tym utworze i tym samym, decyzją Edyty Górniak przeszła do kolejnego etapu.

BITWA I - do pierwszej bitwy w drużynie Edyty Górniak zostali wyznaczeni: Alan Cyprysiak oraz Marcin Molendowski. Wokaliści zaprezentowali się w wielkim przeboju Michela Jacksona "The Way You Make Me Feel" z płyty "Bad". Młode talenty poradziły sobie znakomicie z tym utworem, zachowując jego pozytywną energię. Dwójka młodych artystów odnalazła własną drogę dla tej piosenki. Decyzją Edyty Górniak do kolejnego etapu przechodzi Marcin Molendowski, natomiast Alan Cyprysiak został skradziony przez Justynę Steczkowską, obaj zostali w programie.
ZOBACZ BITWĘ!


(ETAP I - PRZESŁUCHANIA W CIEMNO): 13 uczestników drużyny Edyty Górniak


Alan Cyprysiak - jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa. Śpiewa od dziecka. Na mazowieckiej scenie muzycznej znany jest z wielu występów solowych, jak i koncertów z grupą „Kuźnia Talentów”. Do niedawna pracował jako animator i konferansjer w płońskim Centrum Kultury. Śpiewu uczył się w prywatnej szkole muzycznej. Zawsze wiedział, że swoje życie poświęci muzyce, dlatego też od dzieciństwa zaczął brać udział w konkursach wokalnych. W późniejszych latach zajął się organizowaniem własnych eventów. W roku 2013 rozpoczął działalność na scenie z grupą „Kuźnia Talentów”, z którą występował na wielu galach i uroczystościach wojewódzkich.
Po ukończeniu studiów przeprowadził się do Warszawy, by rozpocząć naukę w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina na kierunku wokalno-estradowym. Wierzy, że program pozwoli mu spełnić swoje marzenie, jakim jest połączenie pracy zawodowej z pasją do muzyki.

Zobacz występ Alana Cyprysiaka.
Profil Facebook Alana Cyprysiaka.


Marta Fedyniszyn - śpiewająca anglistka, studentka wokalistyki jazzowej w Instytucie Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej oraz absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach. 
Swoją przygodę z muzyką improwizowaną zaczynała jako uczestniczka warsztatów jazzowych w Chorzowie, Krakowie i Chodzieży, ucząc się pod okiem Lory Szafran, Beaty Przybytek i Janusza Szroma. W roku 2013, jako jedna z ośmiu wokalistek, brała udział w jubileuszowych, 40 Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Oprócz jazzu, inspiruje się również muzyką gospel i soul, dlatego współtworzy zespół wokalny Big Black Chickens, który powstał w katowickim „Karłowiczu”. BBC wystąpili jako zespół festiwalowy na 7 Międzynarodowym Silesia Gospel Festival w Rybniku oraz współpracują z Gabrielą Gąsior i zespołem Holy Noiz, śpiewając chóry na koncertach promujących ich debiutancką płytę „Bez Ciebie nie ma mnie.”

Zobacz występ Marty Fedyniszyn. 
Profil Facebook Marty Fedyniszyn.


Iga Kozacka – pochodzi z Kłobucka. Jest studentką II roku wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz absolwentką Wydziału Sztuki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.
Muzyka towarzyszy jej od dziecka, dlatego nie potrafi wyobrazić sobie funkcjonowania bez niej. 
To właśnie chęć podzielenia się z ludźmi pasją do wyrażania siebie poprzez śpiew przywiodła ją do programu.
Największe inspiracje czerpie z soulowych wokalistów takich jak Stevie Wonder, Alicia Keys , Erykah Badu, Lalah Hathaway i wielu innych. A co do marzeń? Wydanie płyty właśnie w takim neo-soulowym klimacie.;)

Zobacz występ Igi Kozackiej. 
Profil Facebook Igi Kozackiej.

Anita Korzenicka - w ciągłym biegu. Stara się łączyć swoją artystyczną duszę z pracą opartą na twardych regułach prawa.
Wiek: 28 lat, Anita pochodzi z Barczewa – niewielkiej miejscowości położonej koło Olsztyna. Od ponad 3 lat mieszka w Gdańsku. Po ukończeniu studiów prawniczych, odbyła aplikację komorniczą i obecnie pracuje w jednej z gdańskich kancelarii komorniczych. Prywatnie szczęśliwa żona i mama małej Poli. Anita śpiewa od zawsze. Już jako kilkuletnia dziewczynka stała na scenie. Przez wiele lat współtworzyła zespół wokalny N.A.Style, z którym zdobyła wiele nagród. Aktualnie związana jest z coverowym zespołem muzycznym TOMART. Pomimo zgoła odmiennego wykształcenia muzyka nadal pozostaje jej wielką pasją. Jej marzeniem jest zajmowanie się muzyką nie tylko hobbistycznie. Będąc na scenie czuje, że żyje.

Zobacz występ Anity Korzenickiej. 
Profil Facebook Anity Korzenickiej.


Krzysztof Rymszewicz - ukończył Pedagogikę Resocjalizacyjną Społecznie Nieprzystosowanych. Śpiewa od dziecka. Od najmłodszych lat brał udział w konkursach i festiwalach dziecięco-młodzieżowych, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Obecnie zawodowo związany z Teatrem Studio Buffo w Warszawie. Swoją współpracę rozpoczął od musicalu "Romeo i Julia" gdzie gra tytułową rolę Romea. Bierze udział we wszytskich projektach teatru. Wielokrotnie występował w telewizyjnych programach muzycznych takich jak "Jaka to melodia", "Przebojowa Noc", "Złota Sobota" czy "Sylwester z Jedynką". Lubi dobrą muzykę, jego największym marzeniem jest nagrać solową płytę i stać się niezależnym artystą.
Jego miłością oprócz muzyki jest rodzina i 6-letnia córka Zofia.


Zobacz występ Krzysztofa Rymszewicza. 
Profil Facebook Krzysztofa Rymszewicza.


SARSA Markiewicz – autorka muzyki i tekstów, grająca na pianinie i ukulele, laureatka wielu konkursów muzycznych w tym, dwukrotnie Skoda Auto Muzyka. Udział w wielu projektach muzycznych pozwolił jej wykształcić indywidualny styl szlachetnego, tanecznego popu. Już pracuje nad swoją debiutancką płytą. Pasję muzyczną łączy ze swoim wykształceniem i pracą zawodową muzykoterapeuty m.in. z dziećmi upośledzonymi. Obecnie prowadzi badania do przewodu doktorskiego z zakresu muzykoterapii oraz przygotowuje projekt szkoły specjalnej dla dzieci autystycznych. Potrzebę tworzenia wyraża również w autorskich projektach ubrań FakeFashion by Sarsa inspirowanych naturalnymi częstotliwościami muzycznymi. Chce robić to, co kocha i móc dzielić się tym z ludźmi, dlatego w śpiewie zawsze stara się dawać ekstremalnie osobisty i emocjonalny przekaz. Ma nadzieję, że udział w programie VOP będzie ‘trampoliną’ dla dalszego rozwoju jej artystycznych działań.

Zobacz występ SARSY. 
Profil Facebook SARSY.

Wojciech Schmach pochodzi z Lipian – małej miejscowości w województwie zachodniopomorskim. Jest słuchaczem Szkół Artystycznych Top-Art w Szczecinie na kierunku wokalno-aktorskim. Rozpoczyna również studia na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na wydziale wokalistyki jazzowej i estradowej. Od dziecka pasjonowały go muzyka i teatr - był członkiem wielu chórów, zespołów wokalnych i grup teatralnych. Ukończył Szkołę Muzyczną I-go Stopnia w Myśliborzu w klasie fortepianu. Obecnie pracuje w prywatnym, działającym od 12 lat, muzycznym Teatrze „Broadway” Małgorzaty Obłój, gdzie występuje wraz z 30 innymi wokalistami i tancerzami na deskach teatrów w całej Polsce i Europie. Wojtek najlepiej czuje się w balladach popowych i rockowych, ale pokochał również śpiewanie songów musicalowych, starych jazzowych szlagierów i muzyki gospel. Wierzy, że dzięki programowi The Voice of Poland nabierze doświadczenia, obycia scenicznego i odnajdzie właściwą dla niego drogę muzyczną.

Zobacz występ Wojtka Schmach. 
Profil Facebook Wojtka Schmach.

Sandra Rusin uczestniczka piątek edycji The Voice of Poland w drużynie Edyty!



Zobacz występ Sandry Rusin.
 

Profil Facebook Sandry Rusin.





 Asia Kwaśnik śpiewa od momentu, gdy skończyła 8 lat. Już w szkole podstawowej uczęszczała na dodatkowe lekcje muzyki, podczas których rozwijała swoje umiejętności muzyczno-wokalne. Występowała również w wielu konkursach muzyczno-plastycznych, co stało się inspiracją do wyboru drogi życiowej. Komponowała odkąd skończyła 10 lat w domowym zaciszu przy fortepianie. Po ukończeniu liceum dostała się na studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiej w Katowicach na Wydział Jazz i Muzyka Rozrywkowa. W trakcie studiów poznała wielu popularnych muzyków z całej Polski, co umożliwiło jej wspólne występy na festiwalach i koncertach.. Jest bardzo energetyczną, kochającą życie osobą, której głos pozostaje na długo w pamięci.

Zobacz występ Asi Kwaśnik.
Profil Facebook Asi Kwaśnik.


Paweł Barów ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia w klasie klarnetu. Aktualnie studiuje Zarządzanie. Muzyka otaczała go od najmłodszych lat, gdyż pochodzi z muzykalnej rodziny. Początkowo nie wiązał swojej przyszłości w tym kierunku. Jego wielką pasją był tenis ziemny, który namiętnie trenował przez kilka lat. Przełomowym momentem w Jego życiu był udział w koncercie z okazji "Dnia Matki",który rozbudził w nim pasję do śpiewu.
Paweł jest członkiem grupy wokalnej Studio Batuta Voices. Wraz z zespołem zdobył wiele nagród w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Inspiruje go wiele gatunków muzycznych takich jak: hip hop, funk, soul, jazz poprzez rock do szeroko pojętej muzyki elektronicznej, którą niedawno się zainteresował . W swoich kreacjach muzycznych poszukuje ciekawych brzmień, które oddadzą charakter groovu, który Mu w duszy gra!


Zobacz występ Pawła Barów. 
Profil Facebook Pawła Barów.

Ewelina Pobłocka od urodzenia mieszka w Luzinie, na Kaszubach. Ukończyła studia pedagogiczne, studium kosmetyczne oraz szkołę muzyczną w klasie waltorni. Przygodę z muzyką zaczęła od 9 roku życia. Po raz pierwszy mogła zaśpiewać w Konkursie Wokalnym, wykonując piosenkę "Orła cień", otrzymała I miejsce i od tamtego momentu wyjeżdżała na Festiwale Muzyczne po całej Polsce. W 2004 roku wzięła udział w programie Szansa na Sukces, zaś 4 lata później wygrała Kaszubskiego Idola otrzymując Grand Prix oraz nagrodę publiczności. Po wygranej miała okazję nagrać kilka teledysków do piosenek kaszubskich. W 2011 roku Ewelina reprezentowała Polskę na warsztatach wokalnych "THE VOICES OF EUROPE" w Holandii. Od zawsze inspirowała się głosem Edyty Górniak oraz Christiny Aguilery. Rok temu zakładając zespół POBLO, poznała muzyków, którzy pokazali jej nieznany dotąd świat muzyki z lat 60 i 70. Dziś tworzy muzykę łącząc nowoczesny pop z elementami rocka psychodelicznego.

Zobacz występ Eweliny Pobłockiej. 
Profil Facebook Eweliny Pobłockiej.

Marcin Molendowski to młody wokalista, który każdą wolną przerwę w śpiewaniu poświęca na przygotowania do zbliżającej się matury. Pochodzi z Gdyni, którą dumnie reprezentował w pierwszej edycji Bitwy na Głosy, w drużynie Maćka Miecznikowskiego. Swój warsztat doskonalił pod okiem m.in. Elżbiety Zapendowskiej oraz w czasie warsztatów Just Cover It, gdzie poznał swojego obecnego trenera – Bartka Cabonia. Zdobył tytuł Kaszubskiego Idola 2012 i tryumfował w wielu konkursach i przeglądach muzycznych. Na co dzień pełen zwariowanych pomysłów, uśmiechnięty chłopak, który upust swojej energii dawał m.in. na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni oraz tworząc swój solowy materiał. Jego koncerty to starannie zaplanowane show, którym dorównać chciałby swojej idolce Beyonce. Jego główna zasadą jest to, by obiecać tyle, ile może dać a dawać więcej niż obiecał.

Zobacz występ Marcina Molendowskiego.
Profil Facebook Marcina Molendowskiego.

Jerzy Grzechnik po raz pierwszy zaśpiewał publicznie w wieku 25 lat. Wcześniej zawodowo podążał zupełnie inną ścieżką. Skończył Zarządzanie na UW. Pielęgnując odkrytą w sobie pasję, początkowo dzielił swój czas pomiędzy biuro i naukę śpiewu. Uczęszczał do Szkoły Wokalnej im. J. Wasowskiego w Warszawie. Wyjechał też na stypendium muzyczne do Aero Folkehojskole w Danii. W 2007 roku rzucił pracę w biurze i postanowił nieco poważniej potraktować swoją przygodę z muzyką. Od tamtej pory pracuje w Teatrze Studio Buffo, m. in. grywając główną rolę Jana w musicalu "Metro". Utwór Młynarskiego pt. „Nie ma jak u Mamy” przyniósł mu zwycięstwo w konkursie Debiutów Opolskich w 2008 roku. Brał także udział w programach telewizyjnych (Przebojowa Noc, Złota Sobota i Jaka to Melodia), gdzie mierzył się z klasykami muzyki rozrywkowej (m.in. „Bohemian Rhapsody”,„Wind of Change”, czy „Freedom”). Jurek pracuje również nad autorskim materiałem, produkując na własną rękę teledyski do poszczególnych piosenek.

Zobacz występ Jerzego Grzechnika.

Profil Facebook Jerzego Grzechnika.

Powiązane artykuły:
Pozytywne zamieszanie wokół The Voice of Poland V!
Gotowi na The Voice of Poland V?!
Edyta Górniak wraca do The Voice of Poland!